KANALLAR NASIL TEMİZLENİR ?

 

 

Kanal temizliği daha da önceleri ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Küçük bir sorunda bile açık kazı yapılmaktaydı, ve içinden çıkılmaz hale gelen bu kazılara çözüm gerekliydi ve en nihayetinde teknoloji bu alanda da kendini gösterdi ve Rothenberger kanal temizleme ürünleri ile tüm tıkanıklara son verdi.Bina iç ve dış hatlarında meydana gelen tıkanma, yağlanma koku vb. durumlardan meydana gelen arızaların giderilmesi için yapılan çalışmalara kanalizasyon temizliği adı verilir. Yapmış olduğumuz kanalizasyon temizliği; Wc, mutfak, banyo, lavabo, yer süzgeci, çatı oluk boruları, rögar ve fabrika atık su borularının temizlenmesi işinin Rothenberger ileri teknoloji cihazlarla yapılmasının ekonomik ve de pratik olan diğer ismidir.

 

Sizin içiniz rahat olsun KAYAOĞULLARI KANAL yanınızda! Arayın Yeter!

 

Tıkanan bir hattın açılması daha önceleri imkansızdı. Fayanslar kırılacak tesisat açığa çıkartılıp sökülüp yerine yenisi monte edilecekti. Evinizin batması , tesisat ustasına verdiğiniz ücret, fayans ustasının ücreti, almış olduğunuz tesisat ve de fayans malzemelerini de üzerine ekledik mi oldukça masraflı bir iş ortaya çıkıyordu. Artık bunlardan kurtulup "Eyvah" demenize gerek kalmadı. REM-AR şimdi tesisatınızı kırmadan, sizi hiç yormadan sorununuzu çözüyor. İleri teknoloji sınıfının bir numarası ithal makinalarla hem pratik hem de en ekonomik şekli ile işinizi çözmemiz artık mümkün.

Kanalizasyon Temizleme Çözümleri : 

Spiralli kanal açma makinaları ile kanalizasyon temizleme yöntemi: Spiralli kanal açma makinaları, gelişmiş ve modern ülkelerde uzun yıllardır yapılan araştırma ve geliştirmeler sonucunda dizayn edilmiş son derece teknolojik cihazlardır.

  • Spiralli kanal açma makinaları, dikey atık su boruları ve yatay pis su borularının temizliğinde ve tıkanıklığının giderilmesinde en çok tercih edilen cihazlardır.
  • Spiralli kanal açma makinaları, PVC borulara ve bu boruların mevcut olan ek parçalarına (dirsek, çatal, T borusu gibi) hiçbir zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Spiralli kanal açma makinaları, elektrik enerjisi ile çalıştığı için egzoz gazı üretmez bundan dolayı çevreci cihazlardır ve kapalı alanlarda son derece güvenli bir şekilde kullanılabilir.Spiralli kanal açma makinalarının, spiralleri güvenli kenet sistemi ile tasarlandığından birbirlerine eklenerek  22 metre ile 80 metreye kadar uzunluktaki kanalizasyon borularında etkili temizlik yapar.
  •   Kanalizasyon yada pis su borusunun çapına göre spiral çapları farlılık gösterir. 16mm, 22mm ve 32mm mevcut çaplardadır. Bu sayede kanalizasyon, pis su ve atık su borularında oluşan tabakaların ve mevcut olan tıkanıklıkların açılma işleminde en çok tercih edilen kanalizason açma ve kanalizasyon borusu temizleme yöntemidir.
  • Kullanılacak boru çapları: 50 mm, 100mm, 125mm, 150mm, 200mm dir.